ЯКУСЬ ЗАТІРКУ ДЛЯ ПЛИТКИ ВИБРАТИ

ЯКУСЬ ЗАТІРКУ ДЛЯ ПЛИТКИ ВИБРАТИ

 
Процес укладання керамічної плитки досить трудомісткий і складний, але навіть якщо всі роботи були проведені бездоганно, про результати говорити зарано, адже попереду чекає фінальний етап – нанесення затірки, або ж фугування. Затирка швів бере на себе безліч функцій і часом дозволяє не просто добитися завершеного і гармонійного вигляду викладена кахлем поверхні, але і значно перетворити її або навіть замаскувати дефекти укладання. Все це цілком можливо, якщо знати, яку затірку для плитки вибрати і на що звернути увагу в магазині.
Затирка є таким же обов'язковим елементом при укладанні кармічної плитки, як і ручка на дверях, — без неї обійтися абсолютно неможливо, а покладаються на затірку відразу кілька функцій:
захист швів від попадання вологи і бруду;
запобігання розвитку цвілі;
зміцнення кладки;
поліпшення зовнішнього вигляду кладки і надання їй додаткового декоративного ефекту, адже часто вдало вибраний колір затірки здатний перетворити викладений плиткою ділянку стіни або підлоги.
На даний момент найбільшою популярністю користуються такі затирочні суміші:
на цементній основі – найдешевші і популярні затірки, що відрізняються простотою в роботі;
на основі епоксидної смоли – це вже більш міцні затірки, які відмінно переносять будь-які негативні впливи, але їх нанесення вимагає великої майстерності.
До затиркам іноді відносять силіконові герметики, які деколи називають навіть силіконової затіркою, хоча це невірно хоча б тому, що подібними складами не обробляють шви між плитками – вони призначені для ізоляції плиткової кладки від ванни, раковини, унітази та інших навколишніх предметів. З часом такий герметик під дією вологи починає темніти і покриватися грибком, тому фахівці рекомендують для приміщень з підвищеною вологістю використовувати замість силіконового герметика епоксидну затірку.
Також для затирання швів можуть застосовуватися фуранові суміші, але зважаючи на їх темного, майже чорного кольору, вони в квартирах майже не використовуються, зате знайшли застосування у виробничих приміщеннях.
Приготувати цементну затірку і нанести її в плиткові шви зможе навіть далеко не самий досвідчений будівельник, в чому і криється головна причина її популярності. До складу цементних затерли входить портландцемент, кольорові пігменти, а також різні пластифікатори та інші добавки для надання специфічних якостей. При додаванні води або латексу на водній основі порошок затирання перетворюється в дуже пластичний матеріал, що нагадує шпаклівку. Латексний пластифікатор дозволяє також змінювати колір затірки після висихання більш насичену бік.
для широких швів (більше 5 мм) використовують затірки з піском, який допоможе утримувати склад в заданій формі і не дозволить йому надмірно розтікатися. Чим більш широкий шов, тим більш крупні фракції піску варто додавати, але врахуйте, що великі піщини при нанесенні затирання можуть подряпати кахель, тому роботи доведеться проводити дуже обережно.