ВИБІР КЛЕЮ ДЛЯ ЛІНОЛЕУМУ

ВИБІР КЛЕЮ ДЛЯ ЛІНОЛЕУМУ

 
Внутрішня обробка будинку або квартири — це завжди непростий і трудомістке заняття, що передвіщає безліч спірних моментів, де необхідно буде приймати ті чи інші рішення в силу дизайну інтер'єру, практичності або навіть, просто-напросто, вартості тих чи інших матеріалів.
І коли справа дійде до покриття підлоги, то черговий такий вибір дасть про себе знати. Насправді варіантів існує безліч, але самими основними серед сучасних можна вважати ламінат або керамічну плитку. Паркетні підлоги і лінолеумні настили залишилися майже пережитками минулого, і все ж на сьогоднішній день лінолеум використовується досить часто.
Більшість з тих, хто затіяв ремонт, найчастіше (тим більше якщо він не занадто масштабний) виробляють його самі або ж під чуйним керівництвом "знаючих" родичів або знайомих і часом, не вдаючись до допомоги фахівців або хоча б інтернету, роблять безліч речей всупереч технології. І раз вже мова зайшла про лінолеумі, то нерідко можна зіткнутися з тим, що у деяких господарів він прибитий цвяхами, у кого-то посаджений на двосторонній скотч, а у кого і зовсім просто дотримується плінтусами по периметру.
Природно, такий підхід має місце бути, однак все це не дуже правильно, так як з часом це може обернутися деформацією поверхні і появою небажаних бульбашок та іншого спотворення. Саме з цих причин найкраще прокладати лінолеум на клей.
Найбільш часто використовуваними і, можна сказати, основними видами клею для лінолеуму є дисперсійні (на водній основі) і реакційні (на основі епоксидної смоли або поліуретану). Але є також і контактний вид клейової суміші, які наносяться на обидві поверхні, для забезпечення міцного зчеплення між ними.
Для того, щоб зрозуміти який саме клей Вам буде краще всього використовувати, давайте розглянемо кожен з них більш детально
Даний вид клею вважається більш поширеним і найбільш часто вживаним. Доцільно його використовувати, якщо поклейка проводиться на бетонну підлогу, цементну стяжку або дерев'яний паркет.
Також, якщо ваш вибір припав на даний тип клею, то ви вже напевно знаєте, що він не стійкий до впливу вологи, так що приміщення, в якому ви збираєтеся клеїти лінолеум, має бути абсолютно сухим, а температура склеюваних поверхонь не повинна становити менш, ніж 15 градусів за Цельсієм. Повна втрата своїх властивостей клею починається нижче позначки +5 градусів Цельсія.
Склад такого клею абсолютно екологічний, і, природно, припустимо до застосування в житлових приміщеннях, а при роботі виділяє слабкий, ледь помітний запах. Крім цього, в нього входять різні добавки на зразок крейди і латексу, акрилу і деяких інших компонентів. Також даний клейовий склад більш ефективний для застосування на всій площі лінолеуму, так як сила фіксації у нього не надто висока.
Дисперсійно клейові суміші можна розділити на кілька типів:
бустилат – застосовується при поклейці повстяного лінолеуму і характерний досить високою міцністю, також не має особливого неприємного запаху, а час висихання становить приблизно 24 години;
для надійної укладання лінолеуму з натуральних компонентів відмінно підійде гумилакс, який виготовлений переважно з каучуку та латексу, також може підійти для тих видів лінолеуму, перший шар яких є повстяним або тканинним;
для промислових приміщень, офісів, магазинів і інших перебувають під постійним навантаженням (мається на увазі висока прохідність і тиск чиниться на покриття), використовується більш еластичний акрилатних складу;
лінолеум на тканинній основі найкраще буде тримати бітумна мастика, представляє собою бітумно-полімерний склад, який зможе добре показати себе в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Також можна виділити ще один тип дисперсійного клею, який використовується вкрай рідко, а саме клей з хорошою провідністю струму. Даний клей краще всього підійде для прокладки антистатичного лінолеуму в приміщеннях з великою кількістю електроприладів.
Як вже було зазначено вище, даний вид клейової суміші являє собою складне хімічне з'єднання з поліуретану і епоксидної смоли, який вступає в реакцію з покриттям, забезпечуючи його міцне з'єднання з підставою, а заодно і створення міцного і вологостійкого проміжного шару.
Звичайно, даний вид клею коштує набагато більше, ніж дисперсійний, а головним його недоліком в роботі може виявитися досить різкий запах. Зате він відмінно підходить для лінолеуму на тканинній основі, і для виробничих приміщень з великою прохідністю.