КОСМЕТИЧНИЙ РЕМОНТ ВАННОЇ КІМНАТИ І ТУАЛЕТУ

КОСМЕТИЧНИЙ РЕМОНТ ВАННОЇ КІМНАТИ І ТУАЛЕТУ

 
Можна оновити обстановку у ванній кімнаті в мінімальні терміни і з невеликими витратами? Якщо грамотно підійти до цього питання, то вдасться значно перетворити санвузол, не вдаючись при цьому до капітального ремонту, сама згадка про яке багатьох лякає. Косметичний ремонт у ванній кімнаті і туалеті передбачає реставрацію або заміну обробки, сантехніки, світильників, встановлення нових меблів та інші переробки, які не стосуються заміни водопровідних та каналізаційних труб та перепланування. Розбираємося, що можна і потрібно зробити, які роботи вдасться виконати самостійно, а для яких краще покликати фахівців.
Постійні перепади температур і висока вологість у ванній кімнаті негативно впливають на будь-який обробний матеріал. У першу чергу це стосується стелі, облицьованого побілкою або фарбою.
Наносити новий шар обробки на старий не можна, тому насамперед важливо зняти пошкоджений шар. Щоб видалити побілку, необхідно ділянка за ділянкою змочувати поверхню теплою водою (використовують валик, губку або розпилювач), а через пару хвилин шпателем зняти старий матеріал. Якщо в якихось місцях побілка не буде піддаватися, то можна використовувати щітку з металевою щетиною.
Якщо ж стеля було пофарбовано вологостійкою фарбою, то роботи по демонтажу обробки кілька ускладняться. Можна використовувати стрічкову шліфувальну машину або дриль із спеціальною насадкою: фарба зніметься відносно легко, але буде багато пилу, тому подбайте про захист сантехніки і меблів, а всі роботи проводите в респіраторі. Є ще термічний спосіб, який передбачає використання будівельного фена, їм нагрівається ділянку фарби, який потім знімається з допомогою шпателя. Альтернативний варіант – метод шокової терапії: спочатку поверхню фарби треться металевою щіткою до утворення численних подряпин, потім змочується теплою водою і знову треться щіткою, можна додатково влаштувати протяг. Після всього цього фарба повинна сама відпадати шарами.
Після того, як старий пошкоджений шар обробки знято, можна переходити до нанесення свіжого. Якщо обрана фарбування, то поверхня стелі повинна бути рівною, без тріщин, попередньо прогрунтованої. Фарба повинна бути стійкою до дії вологи і бажано мати у своєму складі протигрибкові компоненти. З недорогих способів обробити стелю можна виділити склошпалери і пінополістирольну плитку. Дорожче обійдуться системи підвісної і натяжної стелі, які відмінно приховають недоліки вихідної поверхні (під них навіть стару обробку деякі не знімають) і дозволять використовувати ефектне вбудоване освітлення. З іншого боку, такі конструкції «вкрадуть» частина висоти, тому якщо вона в дефіциті, то краще розглянути інші варіанти.
Незважаючи на існування безлічі способів обробки стін у ванній, більше половини санвузлів сьогодні прикрашені саме керамічною плиткою. Це самий довговічний і зносостійкий матеріал, але навіть на ньому з часом можуть з'являтися невеликі дефекти.