ЯКУ ВИБРАТИ ГРУНТОВКУ ДЛЯ СТІН

ЯКУ ВИБРАТИ ГРУНТОВКУ ДЛЯ СТІН

 
Відшаровуються шпалери, потріскана фарба чи штукатурка, отваливающаяся плитка – все це проблеми, з якими можуть зіткнутися ті, хто вирішив заощадити і відмовитися від грунтування стін. Процедура нанесення ґрунту не займе багато часу і не вдарить по кишені, зате дозволить забезпечити краще зчеплення оздоблювального матеріалу з поверхнею стіни, а в деяких випадках навіть заощадити витрата матеріалів для фінішного покриття. Ще не так давно грунтувальну суміш готували, розводячи клей водою, але тепер у продажу з'явилося безліч готових засобів, що дозволяють підібрати оптимальний склад для будь-якого типу поверхні, оздоблювального матеріалу та умов приміщення. Визначимо, яку грунтовку вибрати для стін у кожному конкретному випадку, і як не помилитися при покупці.
Це питання задає собі кожен, хто займається ремонтом, сумніваючись у тому, що грунт взагалі потрібен. Так для чого ж потрібна грунтовка і з чого вона складається? До складу ґрунтувальних сумішей входять плівкотвірні полімерні матеріали (смоли, олії, клеї), пігменти, прискорювачі висихання і різного роду добавки для додання необхідних якостей. Грунтовки не володіють декоративними властивостями, використовуються під покриття оздоблювальними матеріалами, але при необхідності можуть кольорувати, щоб спростити процес нанесення облицювання.
Випускаються ґрунтовки у вигляді готових до нанесення на стіну складів або порошків, які необхідно приготувати по інструкції. Склад може значною мірою відрізнятися в залежності від того, для якої поверхні призначена грунтовка, і які умови будуть в приміщенні, де вона використовується. Незалежно від складу функції ґрунтовки залишаються незмінними:
зміцнення поверхні, тому для пухких, пористих, нерівних і слабких підстав використання грунтовки строго необхідно. Для самих неміцних поверхонь застосовують грунтовки глибокого проникнення, які «лізуть» в товщину матеріалу на 8-10 см, в той час, як звичайні склади проникають лише на 2-3 см;
поліпшення адгезії з обробним матеріалом, в чому і полягає основна функція ґрунтовки. З її допомогою прибираються шорсткості, а вбираючі властивості поверхні зменшуються, що дозволяє заощадити витрата матеріалів для фінішної обробки аж до 30%. Теоретично деякі поверхні не потребують грунтуванні, але на практиці таке рішення приносить додаткові витрати. На поверхню будь-якого типу, що пройшла обробку грунтовкою, фарба, штукатурка, клей, мастика та інші матеріали наносяться легше, лежать краще і міцніше закріплюються;
спеціальні речовини, що входять до складу грунтовок, підвищують стійкість стіни до впливу вологи, оберігають від появи цвілі, грибка, іржі.
Виробники пропонують сьогодні величезна безліч складів, які можуть заплутати непідготовленої людини і змусити купити від безвиході не зовсім підходящий матеріал. Щоб визначитися, яку грунтовку краще вибрати, слід чітко розуміти, на яку поверхня буде наноситися склад, враховувати особливості приміщення і тип майбутнього оздоблювального матеріалу. У продажу можна знайти спеціальні склади для металу, дерева, цегли, гіпсокартону або ж для місць з підвищеною вологістю. На вказану виробником інформацію варто звертати увагу, але краще, коли ви зможете перевірити її, знаючи особливості того чи іншого складу, тому варто вивчити властивості основних видів грунтовок перед покупкою.
Рубрики: