ЯК ВИБРАТИ СТЕЛЬОВИЙ ПЛІНТУС ПРАВИЛЬНО

ЯК ВИБРАТИ СТЕЛЬОВИЙ ПЛІНТУС ПРАВИЛЬНО

 
Як часто ви звертаєте увагу на стельовий плінтус? Напевно, це далеко не перше, що приковує погляд в приміщенні, але ось його відсутність відразу кинеться в очі. Стельовий плінтус або галтель, — така ж необхідна деталь приміщення, як підвіконня, двері або вимикач, і його вибору необхідно приділяти не менше значення. Здавалося б, що може бути простіше плінтуса, і його купівля явно не повинна викликати труднощів, але це оманлива думка. Полиці магазинів зустрічають покупця виробами з різних матеріалів, різної товщини, форми, дизайну і кольору. Як вибрати стельовий плінтус і не розгубитися в існуючому розмаїтті?
Стику між стелею і стіною приділяли увагу ще в царські часи, і тоді запрошували європейських майстрів, які створювали справжні шедеври. З часом традиції декору були значно спрощені, а сьогодні ми повсюдно використовуємо готові плінтуса. На них покладається відразу кілька завдань:
преображення приміщення та надання йому завершеного вигляду.
 
Професійним дизайнерам вдається з допомогою галтелі навіть змінити сприйняття приміщення, зробивши його візуально вище або більше;
приховування недоліків оздоблення, адже кут є самим проблемним місцем і при наклеюванні шпалер, і при нанесенні штукатурки. Незначні дефекти, які присутні практично завжди, легко можна приховати плінтусом;
прикриття прокладених комунікацій. За стельовим плінтусом можна сховати силову проводку або інтернет-кабель.
Який стельовий плінтус краще, пінопластовий або гіпсовий, а, бути може, дерев'яний? Відповідь на це питання обов'язково має дати собі кожен перед походом в магазин, зважуючи переваги і недоліки того чи іншого матеріалу і беручи до уваги його ціну. 
З пінопластом і пінополістиролом постійно виникає плутанина. Різниця між цими матеріалами така ж, як між людиною і чоловіком. Пінопласт – це цілий клас матеріалів, який включає спінені полімери, в т. ч. і пінополістирол різного способу виготовлення. Пінополістирол може проводиться шляхом спінювання або ж методом екструзії. У народі перший матеріал прийнято називати пінопластом, другий – пінополістиролом, хоча це абсолютно невірно.
 
Спінений пінополістирол виходить шляхом обробки гранул пентаном, впливу на них водяної пари в спеціальних апаратах (вспенивателях), розм'якшення і збільшення їх в об'ємі. Потім відбувається ще одна обробка парою, в ході якої гранули розширюються і спікаються між собою. Разом із зростанням обсягу збільшуються і мікропори. Зв'язок гранул між собою не дуже міцна, тому поступово вони починають руйнуватися;
екструзійний пінополістирол виготовляють шляхом нагрівання і плавлення гранул в однорідну масу, в яку додають піноутворювачі. Потім маса продавлюється крізь щілину екструдера і приймає форму листів. Готовий матеріал має міцну структуру, що складається з закритих осередків, а відсутність мікропор робить його більш довговічним.
 
Спінений пінополістирол (його часто називають просто пінопластом) – один з найбільш доступних за ціною матеріалів для виробництва плінтусів. Великий його плюс – це простота в обробці, а різати його можна звичайним гострим ножем. Крім того, стельовий плінтус з спіненого пінополістиролу легкий і простий у монтажі – його можна просто приклеїти до поверхні.
Серед мінусів відзначають горючість і невисоку механічну міцність. Остання ж не є істотним недоліком, так як до стельових плінтусів мало хто стосується. Правда, при монтажі варто бути обережним, щоб не залишити вм'ятини від пальців або порізи. Пінопластовий плінтус бажано шпаклювати і фарбувати для збільшення довговічності.
Рубрики: