ПОРАДИ ПО ВНУТРІШНІЙ ОБРОБЦІ ДЕРЕВ'ЯНИХ СТІН

ПОРАДИ ПО ВНУТРІШНІЙ ОБРОБЦІ ДЕРЕВ'ЯНИХ СТІН

 
Дерев'яні будинки – це зразок екологічність і натуральність, і при облицюванні важливо не звести нанівець це їх основна перевага, тому важливо залучати тільки професіоналів до виконання оздоблювальних робіт, використовувати лише якісні дихаючі матеріали. Спробуємо розібратися з усіма нюансами обробки стін в дерев'яному будинку і розглянемо, які матеріали підійдуть для їх облицювання, а коли можна обійтися і без них.
 
На жаль, відразу ж після зведення дерев'яного будинку переходити до оздоблювальних робіт не можна. Тільки що побудованому будинку необхідно дати час на усадку. Тривалість цього процесу залежить від багатьох факторів. Якщо будинок побудований з клеєного бруса, то переходити до обробки стін можна вже через 3-4 тижні, а власникам всіх інших типів дерев'яних будинків доведеться чекати не менше 10 місяців, а для гарантії – рік. Час усадки залежить не тільки від використовуваного в будівництві матеріалу, але й від кліматичних умов у регіоні та вихідної вологості сировини.
 
Під час усадки відбувається активна сушка деревини, вона зменшується в розмірах, а використовуваний утеплювач уминается під вагою колод і бруса. Нескладно собі уявити, що станеться, якщо почати обробляти стіни в цей період – облицювальний матеріал або відвалиться, або його перекосить. У будь-якому випадку, через кілька місяців все доведеться переробляти, а це знову гроші і зусилля, тому вже краще почекати, поки пройдуть основні усадочні процеси. Але нудьгувати без діла не доведеться, так як саме в цей час необхідно забезпечити герметичність всіх стиків, що досягається за рахунок проведення грамотної конопатки.
Конопатку проводять у два етапи: перший раз через кілька місяців після зведення будинку, другий раз – через 6-8 місяців. Суть процесу полягає в заповненні щілин утеплювачем, в якості якого зазвичай використовують джут або клоччя. Від якості виконання цих робіт залежить теплоізоляція будинку і його герметичність.
 
Конопатку проводять відразу всередині і зовні, обходячи будинок по периметру і законопачивая знизу вгору кожен вінець. Кожний раз після цього будівля буде підніматися на 5-7 см, а потім осідати, ущільнюючи утеплювач, який при цьому буде повністю заповнювати щілини. До опоряджувальних робіт можна переходити лише тоді, коли відбудеться усадка після другої конопатки. Щоб точно знати, коли вже можна виконувати облицювання, необхідно регулярно вимірювати висоту стін: якщо протягом 2-3 місяців отримані значення будуть практично незмінними, то основні усадочні процеси пройшли, і можна переходити до обробки. Наступного разу конопатку проводять через 5 років, і у разі потреби.
 
Спочатку з утеплювального матеріалу роблять довгі тонкі пасма, а потім їх змотують в клубок. Такими пасмами набиваються щілини, причому чим більше зазор, тим більша кількість пасм знадобиться;
«в розтяжку». Цей спосіб передбачає використання окремих пасм, якими і заповнюють щілини. З них формується валик, який заталкивается в зазор.
 
Для виконання конопатки знадобиться нехитрий набір інструментів: молоток, зубила, гумова киянка і конопаточная лопатка.
Відмінна риса дерев'яних стін – здатність підтримувати усередині приміщення оптимальний температурний режим та рівень вологості. Щоб зберегти ці унікальні властивості, для облицювання необхідно використовувати натуральні матеріали. На вибір конкретного матеріалу впливає маса факторів:
внутрішня обробка дерев'яних стенклимат регіону і те, чи будуть власники будинку жити в ньому постійно або тільки у літній період. Якщо клімат м'який або передбачається відпочивати в дерев'яному будинку тільки в теплу пору року, то можна обійтися без додаткових оздоблювальних матеріалів і милуватися природною красою зрубу, правда, не забувати покрити його захисними засобами. Якщо ж будинок буде використовуватися постійно, а зими в регіоні холодні, то краще використовувати обробку, причому встановити її на обрешітку, щоб у проміжку між стіною і облицюванням використовувати утеплювач;
внутрішня обробка дерев'яних стін 3состояние будинку.
 
Стіни новенького дерев'яного будинку відрізняються привабливим зовнішнім виглядом, красивою текстурою і кольором, тому їх краще не ховати під обробку. Краще в цьому разі виконати шліфування колоди або бруса і заколерувати поверхню. Для цього використовуються фарби на водній основі, які не зафарбовують колір деревини, а тільки надають їй певний відтінок, або ж подкрашивающие антисептики. Антисептики все одно доведеться використовувати, щоб надовго зберегти оригінальний зовнішній вигляд деревини і забезпечити їй надійний захист. Лак також можна застосовувати, але частіше їм покривають підлоги. Якщо стіни старі і вже мають неідеальний зовнішній вигляд, то їх краще сховати під обробкою. Відмінно підійде вагонка, зокрема та, що імітує дерев'яний зруб – блок-хаус;
особливості приміщення.
 
У деяких кімнатах дерев'яні стіни можна покривати плиткою, штукатуркою або навіть гіпсокартоном і сайдингом. Звичайно ж, це виправдано тільки для кухонь і ванн, щоб забезпечити максимальний захист деревині.
Рубрики: