ПОРАДИ ПО КОСМЕТИЧНОМУ РЕМОНТУ КУХНІ ТА ЇЇ ОНОВЛЕННЯ

ПОРАДИ ПО КОСМЕТИЧНОМУ РЕМОНТУ КУХНІ ТА ЇЇ ОНОВЛЕННЯ

 
Слово «ремонт» багатьом вселяє жах, адже не дарма кажуть, що ремонт не можна закінчити, його можна тільки призупинити. Кухня потребує ремонтних роботах набагато частіше, ніж інші приміщення квартири, адже оздоблювальні матеріали і меблі тут постійно перебувають під впливом вологості, крапель бруду і жиру, а також сильних запахів. Щоб позбутися тріщин на плитці, затертих шпалер і старих батарей, не завжди необхідно затівати капітальний ремонт – у більшості випадків для оновлення та освіження обстановки можна виконати косметичний ремонт кухні, який вимагає не так вже багато витрат і зусиль. Тому пора переставати боятися ремонту і приступати до вивчення способів провести його просто і швидко.
Перший і найважливіший етап – це оцінка стану кухні та визначення фронту робіт. Важливо чітко зрозуміти, що потребує повної заміни, а що можна трохи підремонтувати або освіжити. Косметичний ремонт не передбачає глобальних змін, заміни комунікацій або перепланування. Як правило, в комплекс робіт входить відновлення або заміна обробки, заміна або фарбування радіаторів опалення, а також вікон і дверей. У середньому косметичний ремонт проводять раз у 5-7 років, але кухня може мати потребу в ньому трохи частіше. Величезний його плюс – можливість освіжити обстановку і привести в порядок приміщення, не витративши багато часу і зусиль.
Ще одне велике перевага косметичного ремонту – можливість здійснити деякі роботи своїми руками. До речі, на попередньому етапі важливо визначитися, чи можна буде виконати якісь роботи самостійно, або краще залучити фахівців, щоб гарантовано отримати очікуваний результат. 
Часто в кухнях від постійних випарів і підвищеної вологості страждає стелю, причому навіть витяжка не завжди здатна врятувати ситуацію. Якщо стельова оздоблення потребує реставрації, то починати роботи краще саме з неї. Меблі можна прикрити поліетиленовою плівкою, а потім приступати до робіт з відновлення. Дрібні і середні тріщини на пофарбованому стелі можна зашпаклювати, а вже поверх нанести фарбу. З цим зможе впоратися практично кожен, а вартість подібних робіт не сильно вдарить по бюджету.
Якщо на стелі з'явилися пристойні тріщини, то можна замаскувати їх під щільними шпалерами або пінополістирольною плиткою до моменту проведення капітального ремонту. Ще один варіант – встановити підвісний або навіть натяжна стеля, це швидкий і непыльный процес, який краще довірити професіоналам.
Комплекс робіт по оновленню обробки стін залежить від їх стану й запланованого на ремонт бюджету. Наприклад, затерті місця на шпалерах можна сховати під картинами, фотографіями або вініловими наклейками, але куди краще повністю зняти старі шпалери поклеїти нові, тим більше, що це нескладно. Старе покриття буде легше знімати, якщо попередньо його трохи розмочити мильною водою. Полегшити процес демонтажу шпалер можна, якщо прогладити їх праскою через тканину, змочену в розчині соди або перекису водню. При наявності дефектів на стінах доведеться проводити роботи по штукатурці. Ґрунтовка знадобиться в будь-якому випадку, і вже після її нанесення і висихання можна переходити до поклейки шпалер.
Приблизно так само справи йдуть з плиткою. Якщо одна або кілька плиток на стіні мають сколи або тріщини, то можна піти найпростішим шляхом і замінити лише пошкоджені елементи. Знадобиться очистити шви шпателем по периметру пошкодженої плитки, а потім зубилом або молотком видалити її. Поверхню грунтують, а потім на клей монтують нову плитку: ось чому так важливо купувати оздоблювальні матеріали з запасом. Якщо полювання повністю оновити обстановку, або плитка сильно пошкоджена, то краще зняти її повністю і обробити стіни новим матеріалом. Монтаж плитки, в принципі, можна виконати самостійно, але якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще не ризикувати і не псувати недешевий обробний матеріал, а відразу залучити майстрів.
Рубрики: