ФАКТУРНІ ШПАЛЕРИ: ВИБІР, ПОКЛЕЙКА, ФАРБУВАННЯ

ФАКТУРНІ ШПАЛЕРИ: ВИБІР, ПОКЛЕЙКА, ФАРБУВАННЯ

 
Коли є необхідність просто і швидко створити цікавий інтер'єр, на допомогу приходять фактурні шпалери. Від звичайних гладких вони відрізняються наявністю рельєфної поверхні. В залежності від типу шпалер і технології виробництва характер малюнка може значно відрізнятися. Деякі шпалери продаються вже пофарбованими, інші вимагають фарбування після монтажу, але в будь-якому випадку тривимірний малюнок на стінах дозволить втілити у життя оригінальні ідеї, та ще й деякі недоліки стіни замаскувати. Що ж потрібно врахувати при виборі фактурних шпалер, їх поклейке і фарбування, щоб отримана поверхня відповідала очікуванням і була окрасою приміщення?
 
Говорити про загальні властивості, переваги і недоліки фактурних шпалер неможливо, адже це збірне поняття, під яким розуміють кілька видів шпалер, володіють рельєфом. Виготовлення і створення тривимірної поверхні у них відрізняються, тому і властивості різні. На даний момент фактурні шпалери є серед паперових, вінілових, флізелінових шпалер, склошпалер, а також шпалер лінкрусту.
Найпростіші і добре знайомі багатьом з нас паперові шпалери можуть бути фактурними, причому рельєфний малюнок може бути створений різними способами:
 
паперові фактурні обоитеснение шпалер, складаються з двох-трьох шарів паперу. Тришарові коштують дорожче, вони більш жорсткі, тому дозволяють приховувати невеликі дефекти стіни. Такі шпалери можуть бути просочені водовідштовхувальним складом, завдяки чому отримують іншу цінну властивість – можливість фарбування;
грубоволокнисті шпалери виробляють з допомогою використання деревної стружки або іншого натурального сировини, шар з якого розташовується між двома шарами паперу. Малюнок виходить хаотичним, і саме в цьому і полягає його принадність. До того ж, такі шпалери відрізняються непоганою міцністю і довговічністю;
пенообои – двошарові паперові шпалери, на зовнішню сторону яких наноситься малюнок з спіненого під впливом високих температур акрилу.
 
Асортимент паперових шпалер, без перебільшень, величезний, вони прості в монтажі екологічні і відносно недорогі, але в приміщеннях з високою вологістю (кухня, ванна кімната) і підвищеним ризиком ушкоджень (передпокій) їх краще не використовувати.
Рельєф вінілових шпалер створюється шляхом холодного чи гарячого тиснення. Малюнок може бути будь-яким: від квіток і візерунків до імітації текстилю, металу, каменю або цегли. Така різноманітність дозволяє облаштувати кімнату в будь-якому необхідному стилі, а завдяки самим об'ємним малюнками можна навіть замаскувати тріщини та інші нерівності на стінах.
вінілові фактурні шпалери 2Виниловые шпалери виготовляють на паперовій та флізеліновій основі. Остання переважно, адже забезпечує більш високу довговічність, міцність і простоту в поклейці. Крім прекрасного зовнішнього вигляду, фактурні вінілові шпалери мають і масою інших переваг, серед яких більш висока стійкість до впливу вологи і навіть можливість мити поверхню матеріалу, відсутність усадки, стійкість до сонячних променів. Єдиний мінус – повітронепроникність, тому приміщення або доведеться інтенсивно провітрювати, або використовувати такі шпалери для оформлення однієї або двох стін.
 
Даний тип покриття виготовляють з декількох шарів флізеліну, верхній може мати тривимірний малюнок. Найчастіше, рельєфні флізелінові шпалери вимагають подальшого фарбування і фарба дозволяє зробити об'ємний малюнок більш міцним. В залежності від глибини рельєфу кількість можливих шарів фарби відрізняється і в деяких випадках може доходити до 10, але варто пам'ятати, що кожен наступний шар робить малюнок менш об'ємним і вираженим. Як правило, фактурні флізелінові шпалери продаються білими.
Флізелінові шпалери прості в укладанні, вони не розтягуються і не рвуться, ремонтопридатність, добре пропускають повітря, не вигоряють на сонці, вогнестійкі і прості у догляді.
 
Склошпалери – унікальний у багатьох відносинах матеріал. Виробляють його з розплавленого і витягнутого в нитки скла, з яких тчуть цілісне полотно. Спеціальні просочення дозволяють позбавитися від зайвої крихкості. Склошпалери завжди мають об'ємний малюнок, правда, особливою вигадливістю він не відрізняється: це хвилі, кола, ялинка, ромб і т. д. Виробники даного обробного матеріалу постійно поповнюють колекції новими малюнками.
 
При виборі стеклообоев потрібно звертати увагу на глибину рельєфу, від чого напряму залежить те, скільки разів можна буде перефарбовувати даний матеріал. Продають склошпалери часто безбарвними, тому пофарбувати їх можна в будь-який потрібний відтінок. Тим не менш, є у продажу і заздалегідь пофарбовані матеріали, їх також можна буде перефарбовувати.
Склошпалери легко переносять підвищену вологість, їх навіть можна мити і чистити, вони довговічні, міцні, негорючі, можуть не просто приховувати невеликі дефекти стін, а навіть зміцнювати їх. Унікальні властивості матеріалу дозволяють використовувати його навіть у ванних кімнатах.
Рубрики: